header by migi

29 kwi 2016

PROJEKTY EDUKACYJNE W NASZEJ SZKOLE



Prezentacja projektów edukacyjnych  odbyła się w dniu 29.04.2016r.  I zespół z języka polskiego pod opieką Anny Wawrzyńczyk w składzie: Angelika Tkaczyk, Weronika Kowalik, Ilona Wołek, Zuzanna Krawczyk zaprezentował rezultat projektu z zakresu teatru: „Nie oceniaj, póki nie poznasz”. Dziewczęta przedstawiły prezentację na temat teatru greckiego w odniesieniu do teatru współczesnego, a następnie wystawiły dramę, do której samodzielnie napisały scenariusz, przygotowały kostiumy, muzykę i scenografię. II zespół z fizyki pod opieką Małgorzaty Woszczyny w składzie: Oliwia Pawlik, Oliwia Bodanka, Julia Wójcik, Kinga Łagiewka, Magdalena Wawrzak, Dominika Raźniak zaprezentował rezultat swojego projektu na temat: „H2O to jest to”. Dziewczęta przedstawiły prezentację na temat wody, w której znalazły się najistotniejsze informacje dotyczące wody, a także informacje o Dolinie Dwóch Stawów, wraz z wywiadem z prezesem stowarzyszenia opiekującym się stawami. Następnie zaprezentowały szereg interesujących doświadczeń z udziałem wody. III zespół z biologii pod opieką Marzanny Borkowskiej w składzie: Adam Politański, Dominik Borek, Oskar Kosela, Bartosz Michoń przedstawił prezentację na temat: „ Moje zdrowie – mój wybór, czyli zdrowy styl życia” dotyczącą zdrowego żywienia, w której m.in. opracowali wyniki ankiety przeprowadzonej na terenie szkoły, rozdali ulotki. Na zakończenie swojego wystąpienia poczęstowali widownię samodzielnie przygotowanymi wypiekami. Wychowawczyni  klasy II gimnazjum poinformowała, że ten projekt wziął udział w konkursie zorganizowanym w ramach programu „Trzymaj formę” i przeszedł do etapu wojewódzkiego. IV zespół z wychowania fizycznego pod opieką Piotra Pindycha w składzie: Rafał Matuszczak, Krystian Haber, Dawid Tyras, Paweł Juma przedstawił prezentację na temat: Sport to zdrowie – współczesne zapotrzebowanie na aktywność fizyczną”. V zespół z języka angielskiego pod opieką Moniki Wrzalik – Bruś w składzie: Gabriela Dziubek, Izabela Hyra, Zuzanna Gajewicz, Kinga Wójcik przedstawiły rezultaty projektu na temat: The Best of Best. Najsłynniejsi Brytyjczycy. Cała prezentacja była w języku angielskim. Dziewczęta przedstawiły na początek  zdjęcia najsłynniejszych Brytyjczyków, które były zdublowane zdjęciami, na których same się upozowały na wzór oryginału. Następnie uczennice zaprezentowały nakręcony przez siebie film, z samodzielnie wymyśloną fabułą, własną reżyserią, kostiumami i scenografią.




































ŚWIATOWY DZIEŃ ZIEMI



We wtorek 26.04.2016 roku w naszej szkole odbyła się akademia z okazji Dnia Ziemi pod hasłem ,, Góra śmieci Ziemię szpeci ”. Najmłodsze dzieci z klasy pierwszej zaprezentowały się  w inscenizacji słowno-muzycznej na temat otaczającej nas przyrody. Uczniowie klas IV-VI przybliżyli nam ideę Dnia Ziemi na świecie, recytowali wiersze, propagowali ekologiczny styl życia, mówili również o zagrożeniach dla ludzi i świata roślin i zwierząt spowodowanych przez zatruwanie przyrody przez niebezpieczne odpady. Uczniowie klasy VI wystąpili w inscenizacji ,, W raju ”. Na akademii zaprezentowane były również listy pisane dla Ziemi przez uczniów naszej szkoły. Na zakończenie uroczystości odbył się pokaz mody ekologicznej w wykonaniu uczniów klasy V i VI.
















22 kwi 2016

UWAGA RODZICE !




Ważna informacja!

              Rodzice dzieci zakwalifikowanych do oddziału przedszkolnego przy Zespole Szkół w Rzerzęczycach obowiązani są w terminie od 22.04.2016r. do 02.05.2016r. do pisemnego potwierdzenia woli przyjęcia dziecka. Wnioski można podpisywać od poniedziałku do piątku w godzinach od 8:00 do 15:00 w oddziale przedszkolnym. Do wypełnienia wniosku niezbędny jest numer pesel dziecka. 
             

19 kwi 2016

„WIOSENNY KOMPAS”

         W sobotę 16 kwietnia 2016 roku członkowie Szkolnego Koła Krajoznawczo-Turystycznego „Włóczykije” wraz z opiekunem p. Anną Kowalik oraz p. Martą Karczewską-Kowalik uczestniczyli w XLI Jurajskich Marszach na Orientację „Wiosenny Kompas” w Rększowicach nieopodal Zalewu Pająk. Impreza została zorganizowana przez Regionalny Oddział PTTK w Częstochowie. Marsze zostały przeprowadzone w tradycyjnej formie – uczestnicy w grupach 2-3 osobowych otrzymali na starcie mapę z punktami kontrolnymi. Celem grupy było odnalezienie właściwych punktów (lampionów) w terenie oraz potwierdzenie ich na karcie startowej i powrót na metę w określonym limicie czasu. 
        Nasi młodzi turyści bawili się doskonale. Wrócili bogatsi o nowe doświadczenia i gotowi na następne przygody.