header by migi

6 maj 2014


PROJEKTY EDUKACYJNE

W dniu 30 kwietnia uczniowie klasy II gimnazjum prezentowali projekty edukacyjne z biologii, chemii, historii i fizyki.

Projekt z biologii pt. „ Co nam daje las?” pod opieką p. Marzanny Borkowskiej  realizowali uczniowie: Damian Kowalik, Dawid Małolepszy, Paweł Piwowarczyk, Mateusz Pruban i Adrian Włodarczyk . Chłopcy przygotowali prezentację na temat korzyści wynikających z użytkowania lasów. Zwrócili uwagę nie tylko na drewno, którego dostarczają lasy, ale także na rośliny zielne, grzyby i owoce.

Z kolei uczniowie: Weronika Błachowicz, Adrian Musik, Aleksandra Politańska. Paweł Rak i Bartosz wieczorek realizowali projekt z chemii zatytułowany 
„ Dwutlenek węgla- zwykły, niezwykły gaz”. Grupa pracowała pod opieką p. Anny Kowalik. Uczniowie przygotowali prezentację multimedialną na temat właściwości fizycznych i chemicznych oraz zastosowania dwutlenku węgla. Przeprowadzili również trzy doświadczenia, w których wykorzystując min. sodę oczyszczoną, olej i ocet pokazali, jak wytwarza się dwutlenek węgla, jak działa gaśnica pianowa. Na koniec w plastikowej butelce wytworzyli dwutlenek węgla, który pod ciśnieniem wypchnął korek, jakim była zatkana  butelka.


Kolejna grupa w składzie: Adrian Franc, Paweł Karczewski, Patrycja Kuc, Dominik Pałuszka, Patrycja Plewińska, pod opieką p. Agaty Krok pracowała nad projektem edukacyjnym z historii zatytułowanym: „ Poznajemy przeszłość naszej miejscowości". Uczniowie zaprezentowali wiele ciekawych informacji dotyczących m.in. pochodzenia nazwy naszej miejscowości - Rzerzęczyce; krótkiej historii powstania: szkoły, kościoła, parku oraz przystanku kolejowego. W ich wystąpieniu znalazły się również ciekawostki dotyczące istniejącego w naszej miejscowości od lat  Koła Gospodyń Wiejskich "Grusza". Grupa zaprezentowała także ludowy strój kobiecy z naszej miejscowości.

 Projekt edukacyjny z fizyki zatytułowany ,, Oko na świat” przygotowała grupa w składzie: Julita Chelińska, Weronika Grzesik, Kamil Kuliński oraz Kamil Pyrkosz .Opiekunem projektu była p. Małgorzata Woszczyna. Uczniowie wyjaśnili,  czym jest światło oraz jak działa narząd wzroku u człowieka. Przybliżyli  jego rozwój, jak powstaje obraz w oku . Omówili  wady wzroku  i pokazali,  jak chronić wzrok  dowiedzieliśmy się także,  w jaki sposób widzą zwierzęta , na czym polega fenomen telewizji trójwymiarowej , iluzje,  złudzenia optyczne , zjawiska optyczne w przyrodzie. Grupa wykonała także  przyrządy optyczne : kalejdoskopy , peryskopy , okulary trójwymiarowe. 




Brak komentarzy: