header by migi

25 mar 2011

Pierwszy dzień wiosny

Dwudziesty pierwszy marca jest dniem niecierpliwie oczekiwanym przez wszystkich. Ci którzy mają dość śniegu, zimna i biało-szarych barw wreszcie się cieszą. Wiosna jest jedną z czterech podstawowych pór
roku. Charakteryzuje się rosnącymi temperaturami i umiarkowaną ilością opadów. Stała się inspiracją dla poetów i radością dla każdego człowieka.



U nas w szkole, jak co roku, odbył się Dzień Samorządności. To już tradycja, że pan Dyrektor Ryszard Krok przekazuje nam władze. O godzinie 10:00 wszyscy zebrali się na sali gimnastycznej. Każdy chciał powitać wiosnę na swój sposób, więc klasy postanowiły się przebrać. Gdy wszyscy zasiedli na miejscach, na sali zrobiło się bardzo kolorowo. W tym roku wszyscy pokazali wielką klasę w pomysłowości. Na początku akademii pan dyrektor przekazał przewodniczącej Samorządu Uczniowskiego Dominice Dakowskiej symboliczny klucz do kierowania szkołą. Wtedy rozpoczęły się gry i konkurencje obserwowane pod okiem jury. Na początku odbył się konkurs na najlepsze przebranie.


Mogliśmy podziwiać przebrania takie jak : turyści, pszczółki, oznaki wiosny, farmerzy, gwiazdy Bollywood, postacie z horrorów, koty i myszy. W kategorii klas 0-3 wygrały pszczółki z klasy III. Ich wdzięk i zgranie w tanecznym locie ujęło chyba wszystkich. Najbardziej kolorowy strój w klasach IV- VI miała klasa 4, która przebrała się za klownów. Ich świetny pokaz sztuczek cyrkowych oraz popis sceniczny był naprawdę estradowy. W kategorii gimnazjum wygrała klasa III. Widok całej klasy przebranej za kaczki oraz wychowawczyni za farmerkę był niesamowicie śmieszny i pomysłowy. Ich pokaz zakończył taniec.
Kolejną konkurencją był wybór miss i mistera szkoły. Każda klasa miała wytypować po dwóch uczestników do tego konkursu. Nasi uczestnicy nie mieli jednak łatwego zadania. Musieli nie tylko pięknie się prezentować, ale odpowiadać również na pytania oraz tańczyć. Komisja jednak jednogłośnie wybrała zwycięzców, którym założono szarfy oraz poczęstowano czymś słodkim.


Następnie odbył się konkurs ,,Mam talent” w którym nasi uczniowie mogli pokazać, na co ich stać. Mogliśmy podziwiać świetne występy wokalne, układy choreograficzne oraz pokazy sportowe. Najbardziej publiczności i jury spodobał się jednak kabaret w wykonaniu Karoliny Olszewskiej i Michała Piechowicza z klasy pierwszej gimnazjum. Dzięki nim poprawiły nam się humory, a na naszych twarzach pojawił się uśmiech.

Po zmaganiach uczestników i udowadnianiu przez nich słów „To ja mam talent” przyszedł czas na powiedzenie „ Kocham Cię Polsko”. Uczniowie podstawówki sprawdzali się, odpowiadając na pytania dotyczące tradycji, kultury i geografii oraz historii naszego kraju. Wszyscy mogli się dzięki tej zabawie więcej nauczyć o nas samych. Część rozrywkową zakończyła uwielbiana przez wszystkich zabawa Azorek. Czternastu uczestników, po siedmioro w jednej drużynie, 2 kapitanów i jeden zwycięzca. Walka była tak ostra i zacięta, że na drugi dzień większość uczestników była bardzo zmęczona, niektórym popsuły się buty, a inni mieli problemy z bieganiem. Niestety, taki jest sport. Jednak wszyscy- nawet uczestnicy bardzo się uśmiali.
Tym miłym i śmiesznym akcentem zakończyliśmy pierwszą część Dnia Samorządności. Klucz został oddany w ręce pana Dyrektora i wszystko wróciło do normy. Na zakończenie wszyscy zostali zaproszeni na mecz siatkówki, w którym brali udział nauczyciele i uczniowie. Po tej rozgrywce rozeszliśmy się z uśmiechami do domów, śpiewając :,,Wiosna, cieplejszy wieje wiatr…”

Autorzy:  Anna Koćwin, Agata Rak
kl.III gim.

Brak komentarzy: